Słupia

SŁUPIA - szlak kajakowy rzeki zaliczamy do raczej trudnych. Słupia wraz z dopływami przypomina wody górskich...

i wyżynnych rzek i cieków. Charakterystyczne są bardzo duże spadki, bystry prąd, chłodna woda, kamieniste dno, zwalone drzewa, brzegi zarośnięte wierzbami, olchami. Na trasie również odcinki nizinne.

Marzysz o niezapomnianej przygodzie, która podniesie poziom adrenaliny we krwi? Przeżyj niezapomnianą przygodę na wodzie! Kajaki w gronie bliskich, znajomych, a zarazem miłośników podwyższonej adrenaliny oraz oblicza naturalnych krajobrazów to świetny sposób na relaks, odprężenie lub odskocznię od codziennych obowiązków. Spływy kajakowe - Słupia to wydarzenia organizowane na trudnym szlaku rzecznym, przypominającym charakterystyczne dla wód górskich spady wody i wartki prąd. Kajaki - Słupia to doskonała, wieloletnia atrakcja turystyczna, a także sposób na weekendowy odpoczynek na łonie natury. 

Spływy kajakowe Słupia


Rekomendujemy rozpoczęcie wyprawy od jeziora Gowidlińskiego. Wypływając z jeziora w okolicach malowniczych wsi, można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Parki Krajobrazowe, Leśne Rezerwaty Przyrody, zabytki kultury oraz atrakcje turystyczne, na przykład historyczne budowle zamkowe – wszystkie z nich spotkasz na tym wyjątkowym odcinku rzeki Słupia. Imponująca, wymagająca i atrakcyjna pod każdym względem – tak jest przygotowana trasa kajakowa na tym odcinku. Kamieniste progi, spadki wody, głazy, powalone drzewa oraz wiele innych wyzwań charakterystycznych dla spływów kajakowych w krajobrazie górskim, czeka na Ciebie na przygotowanym szlaku kajakowym na rzece Słupia. Co myślisz o takiej propozycji odpoczynku? Każda sytuacja jest doskonałą porą na przygodę! Zapraszamy do zapisów.

ATRAKCJE NA SZLAKU
Park Krajobrazowy "Dolina Słupi"
leśny rezerwat przyrody "Gołębia Góra"
Zamek Książąt Pomorskich, młyn zamkowy
Elektrownia Struga, Gałęźni i elektrownia Konradowo 

Trasa sugerowana:
Gowidlino - Luboń liczy 82 km. Ta rzeka podobnie jak Łupawa ma wiele na sumieniu. 

 1. Gowidlino - Sulęczyno -12km
 2. Sulęczyno - Młynki -16km
 3. Młynki - Gołębia Góra - 13km
 4. Gołębia Góra - Gałąźnia Mała - 16km
 5. Gałąźnia Mała - Łysomiczki - 15km
 6. Łysomiczki - Lubuń - 10km (most na drodze Lubuń - Kwakowo)

Wskazówki: - odcinek rzeki z Sulęczyna aż do Gałęźni Małej, w regulaminach GOK-PTTK widnieje w wykazie górskich szlaków kajakowych, pełno tam powalonych drzew, głazów, kamienistych progów, spadek wody 4,5 %.

Długość rzeki - 145 km
Długość szlaku - 125 km
Dorzecze - 1623 km2
Przepływ - 18,4 m3/s
Spadek - 4 %

brdaszkic

 SŁUPIA - TRANSPORT - odległości w jedną stronę

Gowidlino (80 km)
Podjazdy (80 km)
Sulęczyno (70 km)
Soszyca (65 km)
Gołębia Góra (60 km)
Niepoględzie (75 km)
Gałęźnia M. (70 km)
Dębnica Kaszubska (Łysomiczki) (80 km)
Kwakowo (100 km)
Słupsk (100 km)
Bydlino (120 km)
Charnowo (120 km)
Grabno (120 km)
Ustka (115 km)