Kajaki jednoosobowe

Prijon Cruiser 430

Prijon Cruiser 430

kajak jednoosobowy - "największa" jedynka sposród oferty

Prijon Dayliner L

Prijon Dayliner L

kajak jednoosobowy idealny na spływ weekendowy

Prijon Motion

Prijon Motion

kajak jednoosobowy idealny na wyprawy dla bardziej zaawansowanych kajakarzy

Prijon Touryak

Prijon Touryak

kajak jednoosobowy - dla bardziej wymagających kajakarzy 

Pierwszym etapem, od którego uzależniony jest wybór odpowiedniego kajaka jednoosobowego jest odpowiedź na pytanie, gdzie i w jakich warunkach będziemy go używać. Czy będzie to rwąca, górska rzeka, spokojne jezioro, lub morze? Niestety nie ma kajaka uniwersalnego, który tak samo dobrze sprawdzi się podczas spływu rwącym potokiem czy spokojnie płynącą rzeką. Niemniej można zakupić kajak, który będzie w podobnym stopniu przydatny na jeziorze, morzu i szerokiej rzece, albo na spływach górskich, i tzw. zwałkach. Sprawdź naszą ofertę kajaków jednoosobowych.

Kajaki jednoosobowe – który wybrać ?

Na naszej stronie oferujemy kajaki jednoosobowe, których parametry zostały dostosowane do różnych uwarunkowań terenowych, logistycznych oraz ze wskazaniem na rodzaj użytkowania. Wśród kajaków jednoosobowych znajdziesz stabilne, bezpieczne i te dobrze trzymające kierunek. W zależności od potrzeb, możesz wybrać propozycje idealne do rekreacji i turystyki nizinnej oraz turystyki o sportowym zacięciu. Dodatkowym atutem naszych kajaków jednoosobowych są przestronne komory bagażowe. Nasze produkty są przystosowane zarówno dla początkujących kajakarzy, jak i tych, którzy doskonale opanowali technikę wsiadania i wysiadania. Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami kajaków jednoosobowych.

Czy kajaki jednoosobowe są bezpieczne?

Rozważne korzystanie z kajaka jednoosobowego oraz pływanie w kamizelce asekuracyjnej i posiadanie odpowiedniego przeszkolenia sprawiają, że ten sport jest całkowicie bezpieczny. Niebezpieczne mogą być natomiast spływy górskie z dużą ilością zagrażających życiu skał i przeszkód, dlatego przed tego typu wyprawą nabyć odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt, którym dysponujemy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nasze kajaki jednoosobowe są stabilne, dlatego znacznie ułatwiają przeprawę związaną z nauką wsiadania i wysiadania, która niejednokrotnie może skończyć się nieplanowanym zamoczeniem.

Jeśli masz już wybrany kajak jednoosobowy, można więc zaczynać uprawiać kajakarstwo w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to niesamowita pełna przygód podróż, która umożliwia nawiązanie nowych znajomości i doświadczenia niesamowitych chwil.