Kulawa

Kulawa to malowniczy dopływ Zbrzycy, którego szlak wodny ma długość 9 kilometrów i jest dostępny raczej dla kajaków jedynek. 

W zależności od poziomu wody i ilości przeszkód których na szlaku nie brakuje. Ciek charakteryzuje się zróżnicowanym stopniem trudności. Piękne czasami bajkowe krajobrazy ogrom dzikiego ptactwa w Dolinie Mnichów, przyrody oraz niczym nie skażonej wody na długo zapadają w pamięci. Wzdłuż rzeczki biegnie zielony pieszy szlak (Zaborski) oraz ścieżka przyrodnicza.

Spływ rzeką Kulawą rozpoczynamy z jeziorka Dużego Głuchego to optymalne miejsce na start. Kierując się w prawo dopłyniemy do zwężającego się ujścia rzeki z jeziora, przedzierając się przez bujną roślinność porastającą brzegi dotrzemy do mostu na leśnej drodze ze wsi Kłoniecznica i tym samym ostatniego znajdującego się na linii rzeczki rozpoczynającego przygodę. Jaz pod mostem zmusza kajakarzy do przenioski kajaka na jedną ze stron. Z jednej jak i drugiej strony brzeg jest mało przyjacielski, a w nurcie rzeki znajdują się kamienie na ,których napływająca z impetem woda tworzy warkocze. Od tego miejsca zaczyna się najciekawsza przyrodniczo i widokowo część spływu. Kręcąca niczym wstążka rzeczka przepływa przez dziką dolinę. Mijamy licznie zwalone drzewa przepływamy pod kładką przy jedynym na trasie leśnym domostwie. Kiedy rzeka zaczyna się rozlewać na brzegi oznacza to, że zbliżamy się do mostu na szosie z Laski do Parzyna. Pokonujemy ostatnie na trasie przeszkody, a następnie przepływamy przez bardzo płytkie o mulistym dnie jeziorko Szeczonek by po chwili wpłynąć do Zbrzycy.

Spływy kajakowe – Kulawa

Lubisz spędzać wolny czas aktywnie i jednocześnie na wolnym powietrzu? W takim razie niewykluczone, że do gustu przypadną Ci organizowane przez nas spływy kajakowe. Kulawa to struga na Równinie Charzykowskiej, znajdująca się na skraju Zaborskiego Parku Krajobrazowego, którą warto przebyć przede wszystkim ze względu na możliwość podziwiania pięknych widoków od początku aż do końca wyprawy. Każdego roku na jej przepłynięcie decydują się zarówno dopiero początkujący, jak i Ci doświadczeni kajakarze, chcąc w ten sposób zapewnić sobie interesującą rozrywkę na czas krótkiego urlopu, czy też wyjazdu integracyjnego. Dzięki nam mogą oni otrzymać jednak nie tylko potrzebny do tego sprzęt, ale przede wszystkim opiekę i wiedzę na temat tego, jak rzeka Kulawa powinna być pokonywana.

Spływ rzeką Kulawa idealną formą spędzenia wolnego czasu

Spływy kajakowe rzeką Kulawa organizujemy dla grup o niejednolitej liczebności i w różnych okresach. Dzięki temu każdy może cieszyć się możliwością pokonywania kolejnych kilometrów na wodzie w dowolnym towarzystwie i w najbardziej odpowiadającym mu czasie. Swoim Klientom zawsze zapewniamy dostęp do profesjonalnego sprzętu niezależnie od tego, w jakim stopniu potrafią oni wykorzystać swoje kajaki. Kulawa czeka zatem na kolejnych śmiałków, gotowych do jej przebycia w naszym towarzystwie, w doskonałych humorach i w towarzystwie pięknych widoków, które każdemu zapadną w pamięć.

Sprawdź także: Spływy kajakowe Drawa | Spływ kajakowy Słupia | Spływy kajakowe Piława | Spływy kajakowe Łupawa | Kajaki Wda | Spływy kajakowe Gwda