Kłonecznica

rzeka, prawy dopływ Zbrzycy o długości 19,58 km. Przepływa południkowo przez Pojezierze Bytowskie, Zaborski Park Krajobrazowy.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu na łonie natury od lat pozostają spływy kajakowe. Kłonecznica to z kolei rzeka, której przepłynięcie pozwala nie tylko udoskonalić swoje umiejętności operowania wiosłem, ale też podziwiać piękne widoki. Z tego powodu nad jezioro Kłączno, z którego wypływa wspomniana rzeka, regularnie przybywają kolejni miłośnicy aktywności wodnej, by następnie przenieść się do Studzienic, gdzie można najwcześniej spuścić kajak na wodę i podążyć nim dalej. Jeżeli więc również i Ty chciałbyś spróbować swoich sił i wraz z innymi przekonać się, czy rzeka Kłonecznica jest trudna do przepłynięcia, skorzystaj z usług naszej firmy Agrokajaki, która organizuje spływy kajakowe.  

Profesjonalna organizacja spływów kajakowych po Kłonecznicy dla miłośników wodnych przygód

Jako doświadczeni organizatorzy zapewniamy swoim Klientom w pełni profesjonalne warunki do tego, by mogli sprawdzić, jak świetnym środkiem do przepływania rzeki mogą być kajaki. Kłonecznica nie kryje przed nami żadnych tajemnic, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować nie tylko sprawne przemieszczanie się, ale również bezpieczeństwo – szczególnie osobom mało doświadczonym. Organizujemy spływy jedno-, jak i kilkudniowe, dostosowując swoją ofertę maksymalnie względem potrzeb i oczekiwań Klientów. Zapewniamy również dostęp do najlepszej jakości sprzętu, wyżywienie oraz możliwość skorzystania z opieki ratownika w razie takiej potrzeby. Wszystko po to, by spływ kajakowy po Kłonecznicy okazał się niezapomnianą przygodą.

Ilość przenoszeń: 13
Ilość kilometrów do przepłynięcia: 43 km

Charakterystyka szlaku:

1. Odcinek górny
Szlak malowniczy 
Kilometraż odcinka: 43,0 - 22,5 km
Spadek rzeki: 0,3.
Dostępność: uciążliwa
Skala trudności: raczej łatwy

Warunki spływu: wąsko, małe regularne bystrza, nieznaczne progi, łagodne zakręty, ławice.
Skala uciążliwości: miejscami uciążliwy. Przeszkody wymagające wysiadania z kajaka i zużycia 15% czasu przeznaczonego na płynięcie. Średnia odległość między przeszkodami od 2.3 km.

2. Odcinek dolny
Szlak malowniczy
Kilometraż odcinka: 22,5 - 0,0 km
Spadek rzeki: 0,7.
Dostępność: łatwa
Skala trudności: łatwy

Warunki spływu: koryto o szerokaści od 2- 4 metrów, o prądzie średnim, nurcie bez zaburzeń.
Skala uciążliwości: szlak nieco uciążliwy. Przeszkody wymagające wysiadania z kajaka i zużycia od 5% do 10% czasu przeznaczonego na płynięcie. Średnia odległość między przeszkodami od 3-4 km. 

Kłonecznica - spędź czas na łonie natury

Jesteś miłośnikiem sportów wodnych? Może chcesz tą pasją zarazić swoich przyjaciół, rodzinę, czy dzieci? Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury i nie boją się przy tym trochę zmęczyć, polecamy spływ rzeką Kłonecznica. To świetna atrakcja zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Jeśli masz wolny czas, a do tego chętnych znajomych - zapraszamy. Zajmujemy się organizowaniem spływów jednodniowych, weekendowych, jak również tygodniowych. Dobierz do potrzeb i możliwości swojej ekipy dogodną propozycję. Wiosna i lato to idealne pory roku, aby korzystać z rozrywek na łonie natury. Obecnie kajakarstwo stało się dość popularną formą na aktywny wypoczynek. Nasza trasa przebiega przez rzekę Kłonecznicę, którą znamy jak własną kieszeń. Właśnie dlatego pomagamy planować i organizować spływy. Zapewniamy nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli nawet nie posiadasz zbytniej wiedzy czy też umiejętności pływania kajakiem, nic nie szkodzi. Wśród naszej załogi znajdują się profesjonaliści, którzy pomogą Tobie przepłynąć spływ.

Kłonecznica - spływ kajakowy

Większość biegu rzeki Kłonecznica to przepływ przez kompleks leśny Borów Tucholskich. To niesamowicie piękny i urokliwy obszar - jeden z największych kompleksów borów sosnowych, jeśli chodzi o całą Polskę. Na terenie Borów Tucholskich i okolic zlokalizowane są aż cztery parki krajobrazowe oraz liczne rezerwaty przyrody. Teren ten zamieszkują różnorodne gatunki zwierząt, w tym jelenie, sarny, dziki, lisy, a także wilki. Z kolei nad rzekami występują bobry w swoim naturalnym środowisku. Można też dostrzec liczne gatunki ptaków, nawet tych rzadko występujących, jak np. bielik, rybołów, głuszec czy bocian czarny. To niesamowite miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Uczestnicząc w spływie kajakowym, będziesz mieć okazję podziwiania całego tego obszaru z nieco innej perspektywy - zazwyczaj ogląda się je w czasie wędrówek po lasach. Tym razem będziesz przyglądał się pięknym widokom z kajaka.

Sprawdź także: Spływy kajakowe Drawa | Spływ kajakowy Słupia | Spływy kajakowe Piława | Spływy kajakowe Łupawa | Kajaki Wda | Spływy kajakowe Gwda