Słupia

SŁUPIA - szlak kajakowy rzeki zaliczamy do raczej trudnych. Słupia wraz z dopływami przypomina wody górskich...

i wyżynnych rzek i cieków. Charakterystyczne są bardzo duże spadki, bystry prąd, chłodna woda, kamieniste dno, zwalone drzewa, brzegi zarośnięte wierzbami, olchami. Na trasie również odcinki nizinne.

Marzysz o niezapomnianej przygodzie, która podniesie poziom adrenaliny we krwi? Przeżyj niezapomnianą przygodę na wodzie! Kajaki w gronie bliskich, znajomych, a zarazem miłośników podwyższonej adrenaliny oraz oblicza naturalnych krajobrazów to świetny sposób na relaks, odprężenie lub odskocznię od codziennych obowiązków. Spływy kajakowe - Słupia to wydarzenia organizowane na trudnym szlaku rzecznym, przypominającym charakterystyczne dla wód górskich spady wody i wartki prąd. Kajaki - Słupia to doskonała, wieloletnia atrakcja turystyczna, a także sposób na weekendowy odpoczynek na łonie natury. 

Spływy kajakowe Słupia


Rekomendujemy rozpoczęcie wyprawy od jeziora Gowidlińskiego. Wypływając z jeziora w okolicach malowniczych wsi, można podziwiać wspaniałe krajobrazy. Parki Krajobrazowe, Leśne Rezerwaty Przyrody, zabytki kultury oraz atrakcje turystyczne, na przykład historyczne budowle zamkowe – wszystkie z nich spotkasz na tym wyjątkowym odcinku rzeki Słupia. Imponująca, wymagająca i atrakcyjna pod każdym względem – tak jest przygotowana trasa kajakowa na tym odcinku. Kamieniste progi, spadki wody, głazy, powalone drzewa oraz wiele innych wyzwań charakterystycznych dla spływów kajakowych w krajobrazie górskim, czeka na Ciebie na przygotowanym szlaku kajakowym na rzece Słupia. Co myślisz o takiej propozycji odpoczynku? Każda sytuacja jest doskonałą porą na przygodę! Zapraszamy do zapisów.

ATRAKCJE NA SZLAKU
Park Krajobrazowy "Dolina Słupi"
leśny rezerwat przyrody "Gołębia Góra"
Zamek Książąt Pomorskich, młyn zamkowy
Elektrownia Struga, Gałęźni i elektrownia Konradowo 

Trasa sugerowana:
Gowidlino - Luboń liczy 82 km. Ta rzeka podobnie jak Łupawa ma wiele na sumieniu. 

 1. Gowidlino - Sulęczyno -12km
 2. Sulęczyno - Młynki -16km
 3. Młynki - Gołębia Góra - 13km
 4. Gołębia Góra - Gałąźnia Mała - 16km
 5. Gałąźnia Mała - Łysomiczki - 15km
 6. Łysomiczki - Lubuń - 10km (most na drodze Lubuń - Kwakowo)

Wskazówki: - odcinek rzeki z Sulęczyna aż do Gałęźni Małej, w regulaminach GOK-PTTK widnieje w wykazie górskich szlaków kajakowych, pełno tam powalonych drzew, głazów, kamienistych progów, spadek wody 4,5 %.

Długość rzeki - 145 km
Długość szlaku - 125 km
Dorzecze - 1623 km2
Przepływ - 18,4 m3/s
Spadek - 4 %

brdaszkic

 SŁUPIA - TRANSPORT - odległości w jedną stronę

Gowidlino (80 km)
Podjazdy (80 km)
Sulęczyno (70 km)
Soszyca (65 km)
Gołębia Góra (60 km)
Niepoględzie (75 km)
Gałęźnia M. (70 km)
Dębnica Kaszubska (Łysomiczki) (80 km)
Kwakowo (100 km)
Słupsk (100 km)
Bydlino (120 km)
Charnowo (120 km)
Grabno (120 km)
Ustka (115 km)

 

 

Dlaczego warto zacząć przygodę z kajakami?

Jeżeli cenisz sobie różnorodność krajobrazu to kajaki na Słupi są właśnie dla Ciebie! Dostrzeżesz z niego z pewnością o wiele więcej cudownych widoków, niż stojąc biernie na brzegu jeziora, czy rzeki. Wiosłowanie zapewni Ci tężyznę fizyczną, a traperskie przygody zahartują Cię jako turystę, w dodatku współgrającym z otaczającą przyrodą. Co prawda nie każdy jest miłośnikiem survivalu, dlatego w naszej ofercie posiadamy też zakwaterowanie i restaurację, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody!

Jak zorganizować spływ kajakowy na Słupi?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie spływu kajakowego z grupą już zaznajomioną z tym tematem. Nie ma nic lepszego niż wspólnie spędzony czas na łonie natury. Oczywiście brak sprzętu również nie stanowi tutaj problemu. Dysponujemy wypożyczalnią kajaków jedno i dwuosobowych, które sprostają wymaganiom na proponowanym przez nas spływie rzeką Słupią. Nie zapomnij również o sprzęcie zapewniającym bezpieczeństwo jak np. kask, czy kamizelka asekuracyjna. Jeżeli potrzebujesz adrenaliny, ta rzeka z pewnością sprosta Twoim wymaganiom! Ponadto oferujemy dowóz sprzętu na miejsce startu i odebranie go z miejsca docelowego. Nie zapomnij szybciej zarezerwować terminu!

Spływy kajakiem po Słupi - dla kogo?

Spływ kajakowy na rzece Słupi nie jest dla każdego. Osoby, które nigdy nie miały styczności z kajakami, ale pragną sprawdzić swoje siły, najlepiej aby skorzystały z pomocy doświadczonego instruktora, dzięki czemu szybko poznają podstawy i nabiorą pewności w wiosłowaniu po tej dość wymagającej rzece. Dobrym pomysłem na pierwszy spływ jest wypożyczenie kajaka dwuosobowego, który jest łatwy w sterowaniu. Podstawową zasadą jest stosowanie się do wskazówek instruktora, umiejętność pływania wpław oraz zawsze posiadanie na sobie kamizelki asekuracyjnej i kasku oraz racjonalne mierzenie sił na zamiary. Ponadto, na spływ jednodniowy dobrze jest zaopatrzyć się w chociaż jeden worek wodoszczelny. Zawsze będziesz mieć pewność, że najcenniejsze rzeczy nie zamokną Ci w trakcie ulewy lub niekontrolowanych manewrów.

Rodzinny spływ kajakowy na Słupi

Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu daje mnóstwo endorfin, dlatego tym bardziej polecamy spływ kajakowy na Słupi w gronie rodzinnym. Najlepiej zorganizować go w większej grupie, angażując bliższą i dalszą rodzinę. Możecie zorganizować weekendowy zjazd pod okiem profesjonalnego instruktora. Najbliżsi będą mieć szansę obcować z piękną przyrodą i czerpać przyjemność z niesamowitej przygody z odrobiną adrenaliny. Przy okazji każdy będzie miał szansę nauczyć się nowych umiejętności. Piękne odgłosy natury, pogoda, która potrafi zaskoczyć i wartki prąd rzeczny, to tylko kilka z czynników, dzięki którym każdy będzie zmotywowany do uczestnictwa w wyjątkowej wyprawie. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy profesjonalny sprzęt, który nawet laikowi pozwoli czuć się komfortowo i bezpiecznie. Trasa na rzece Słupia jest dość wymagająca, ale przy optymalnych warunkach atmosferycznych i w zaufanym gronie najbliższych wszystkie trudności zostaną z sukcesem pokonane. Kajaki jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe pozwolą czerpać maksimum przyjemności w małym i większym gronie wzajemnie się wspierając. Jesteśmy przekonani, że takie wyzwanie będzie niezapomnianym wydarzeniem dla małych i dużych. Kajaki Słupia sprawdzą się na wakacyjny weekend lub poza sezonem letnim jako sposób na spontaniczny wyjazd.